انتشارات هزاره ققنوس

معرفی آثار و تازه های انتشارات هزاره ققنوس

راه يابي كتاب "نفخه فردوس" به دور دوم داوری بیست و هفتمین دوره جایزه کتاب فصل

فهرست راه یافتگان به دور نهایی بخش ادبیات بیست‌وهفتمین جشنواره کتاب فصل اعلام شدند. در این فهرست نام كتاب "نفخه فردوس" سروده سارا جلوداريان از انتشارات هزاره ققنوس نيز  به چشم می‌خورد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)‌ دبیرخانه جایزه کتاب فصل اعلام کرد پس از داوری دور اول در بخش شعر کتاب‌های «چند مجلس از دهه اول محرم» اثر سیدمهدی میرجعفری از نشر خیمه، «آن روزها گفتم» سروده مهدی فرجی از نشر نیماژ، «در به در درپی نیافتن» نوشته محسن سلیمانی از انتشارات فصل پنجم، «کودتای سفید» تالیف آرش شفاعی از انتشارات فصل پنجم، «نزدیک‌تر» به قلم علی سلیمانی از انتشارات فصل پنجم، «مراعات بی‌نظیر» از مهدی رحیمی از نشر نیماژ، «اسمش همین است» سروده علیرضا آذر از نشر نیماژ، «نفخه فردوسی» اثر سارا جلوداریان هزاره ققنوس، «آخرین آغاز» سروده حامد حسینخانی از نشر نون، «ناپرهیزی» اثر سیدمهدی موسوی از انتشارات حوزه هنری قم و «بال‌های بایگانی» به قلم سیدحسن حسینی به دور دوم داوری بیست و هفتمین دوره جایزه کتاب فصل رسیدند. 

بیست‌ و هفتمین دوره جایزه کتاب فصل که به بررسی آثار منتشر شده پاییز سال 1392 اختصاص دارد، برگزیدگان خود را 25 خرداد ماه ساعت 17 در پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری معرفی خواهد کرد.

+ مدیر روابط عمومی ; ; سه شنبه 20 خرداد1393
      

راهیابی «ديوارها كوتاه نيامدند» به مرحله نهایی داوری هفتمین دوره جايزه گام اول

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) و به نقل از روابط عمومي خانه كتاب، در هفتمین دوره جایزه گام‌اول 6 اثر مجوز حضور در مرحله نهايي داوري‌ها را دريافت كردند.كه در ميان آنها نام كتاب يزدان توراني «ديوارها كوتاه نيامدند»  كه توسط هزاره ققنوس منتشر شده به چشم مي خورد.

بر اساس اعلام دبیرخانه جایزه گام اول، این 6 کتاب عبارتند از:

«ديوارها كوتاه نيامدند» نوشته يزدان توراني
«رودهاي بي‌خانه» نوشته صبا كاظميان
«عقبگرد عقربه‌ها» نوشته علي كريمان
«نبض» نوشته سورنا جوكار
«چند ورقه مه» نوشته رضا جمالي حاجياني
«سكوت كاه‌گلي» نوشته رضا شيباني اصل

موسسه خانه کتاب با هدف بسط و گسترش فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی و به منظور کشف استعدادهای درخشان، ایجاد بسترهای لازم و سمت‌وسو بخشیدن به فعالیت فرهنگی و ارتقای فرهنگ مکتوب در جامعه و نیز معرفی و تشویق نوقلمان پدیدآور، جایزه گام اول را در سال ۱۳۸۵بنیان نهاد.

در جایزه گام اول، آثاری که سال‌گذشته به عنوان نخستین کتاب پدیدآور منتشر شده‌اند، مورد ارزیابی و داوری قرار می‌گیرند و هیچ‌گونه محدودیت سنی برای این جایزه وجود ندارد و تنها شرط  حضور یک اثر در آن، قرارگرفتن در موضع نخستین کتاب پدید‌آورنده‌اش بودن است.

آيين پاياني اين دوره از جايزه گام اول در روزهای هفتم و هشتم آبان در يزد برگزار خواهد شد.

+ مدیر روابط عمومی ; ; یکشنبه 28 مهر1392
      

راه يابي دو اثر هزاره ققنوس به مرحله‌ی نیمه‌نهایی جایزه‌ی «قلم زرین»

«باد موافق» اثر علی سلیمانی و «آیینه مرا هنوز نشناخته است» سروده‌ی محمد عالی‌زاده دو كتاب از تازه هاي هزاره ققنوس به مرحله‌ی نیمه‌نهایی جایزه‌ی «قلم زرین» را يافتند.

رضا اسماعیلی، دبیر یازدهمین دوره‌ی جایزه‌ی «قلم زرین»، در گفت‌وگو با خبرنگار ادبیات و نشر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: پیش‌تر اسامی کتاب‌هایی که به مرحله‌ی نیمه‌نهایی این دوره از جایزه‌ی «قلم زرین» راه پیدا کرده بودند، اعلام شد. در ادامه‌ی مراحل داوری، تعداد دیگری کتاب نیز به این لیست اضافه شدند.

اسماعیلی همچنین اعلام کرد: در بخش شعر نیز پیش از این 12 عنوان کتاب به مرحله‌ی نیمه‌نهایی راه پیدا کرده بودند. در این مرحله هم سه اثر به عنوان نامزد نیمه‌نهایی معرفی می‌شوند؛ یعنی در مجموع 15 عنوان شعر نامزد نیمه‌نهایی بخش شعر جایزه قلم زرین هستند که عنوان آن‌ها و اسامی شاعران‌شان عبارت‌اند از:

«روی جاده‌ی ابریشم شعر» سروده‌ی محمد قهرمان

«صبح بنارس» سروده‌ی علیرضا قزوه

«سکوت کاهگلی» اثر رضا شیبانی اصل

«کهکشان چهره‌ها» از علی‌محمد مؤدب

«در کوچه‌های کرایوا» سروده‌ی جواد محقق

«جوانی شدن جاودانگی» از قربان ولیئی

«خورشید‌های توأمان» سروده‌ی حسنا محمدزاده

«گل‌فروش مسلمان» اثر مجید سعدآبادی

«بی‌خبری‌ها» از میلاد عرفان‌پور

«نامت را بگذار وسط این شعر» اثر محمدرضا شرفی خبوشان

«ردپای آبی عشق» از علیرضا حکمتی

«مشکات» اثر سارا سادات باختر

«پرسش بی‌انتهای باران» از محمدعلی شاکری یکتا

«باد موافق» اثر علی سلیمانی

«آیینه مرا هنوز نشناخته است» سروده‌ی محمد عالی‌زاده

+ مدیر روابط عمومی ; ; چهارشنبه 1 خرداد1392
      

انار سبز برگزیده جایزه گام اول شد

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، در پنجمین دوره جایزه گام اول ۱۴ کتاب به عنوان برگزیده و چهار اثر به عنوان شایسته تقدیر معرفی شدند. این کتاب‌ها از میان ۱۷۶۰ کتابی که به دبیر خانه این‌جایزه ارسال شده، انتخاب شده‌اند.

بر اساس این گزارش کتاب انار سبز زیتون سرخ در بخش شعر کلاسیک بعنوان کتاب برگزیده انتخاب شد.

مجموعه شعر دفاع‌مقدسي پونه نيكوي با عنوان «انار سبز، زيتون سرخ» كه در بخش «شعر بزرگسال» و شاخه «كلاسيك» پنجمين دوره جايزه گام اول، به عنوان اثر برتر معرفي و تجليل شده، به همت انتشارات هزاره‌ققنوس در سال 1389 به چاپ رسيده است.
آيين اختتاميه پنجمين دوره جايزه گام اول، عصر هشتم آبان ماه در شهر سنندج برگزار شد

 در ارتباط با همين كتاب خبرگزاري دانشجويان ايران - ايسنا 

انار سبز زيتون سرخ كتاب اول پانزدهمين جشنواره كتاب سال دفاع مقدس

+ مدیر روابط عمومی ; ; دوشنبه 9 آبان1390
      

تقدير از هزاره ققنوس در سيزدهمين جشنواره كتاب سال دفاع مقدس

آيين اختتاميه سيزدهمين جشنواره كتاب سال دفاع‌مقدس، در تالار انديشه برگزار و كتاب‌هاي برتر دفاع مقدس كه در سال‌هاي 1387 و 1388 براي نخستين‌بار منتشر شده اند،به همت بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع‌مقدس و گروه های داوری جشنواره معرفی شدند.

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران ايبنا: در بخش ناشران خصوصي هيات داوران ضمن اهدا جايز اول به انتشارات قدر ولايت از انتشارات هزاره ققنوس نيز با اهدا لوح تقدير و سكه بهار آزادي تقدير كرد.

شايان ذكر است در اين مراسم از علي داوودي به پاس خلق مجموعه شعر "سوءتفاهم"بعنوان رتبه سوم جشنواره تقدير بعمل آمد و جايزه سوم به وي اهدا شد. كتاب سوء تفاهم توسط انتشارات هزاره ققنوس منتشر شده كه چاپ دوم آن آبان ماه جاري وارد بازار كتاب شده است.

درهمين ارتباط:

ايسنا.....

همشهري.....+ مدیر روابط عمومی ; ; سه شنبه 2 آذر1389
      

آلبوم عکس رتبه اول بخش داستان کوتاه جشنواره حبیب غنی پور را کسب کرد.

کتاب آلبوم عکس رتبه اول بخش داستان کوتاه جشنواره حبیب غنی پور را کسب کرد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در بخش ادبیات داستانی دفاع مقدس و شاخه داستان کوتاه، هیات داوران از بین 9 مجموعه داستان،کتاب "آلبوم عکس"  انتشارات هزاره ققنوس نوشته اصغر استاد حسن معمار را به عنوان رتبه اول و کتاب "قواره‌ای برای دو نفر" نوشته زهره یزدان پناه را به عنوان رتبه دوم معرفي کرد. مجموعه داستان کوتاه "ویزای بهشت" نوشته عباس جعفری مقدم نيز در اين بخش تقدیر شد.

برگزيدگان نهمين دوره جشنواره انتخاب كتاب سال شهيد حبيب غني‌پور،روز چهارشنبه 12 اسفدماه جاری  در سالن مهر حوزه هنري معرفي شدند. اصغر استاد حسن معمار، زهره یزدان پناه، محمدرضا بایرامی، مجید حمیدی، اعظم حسینی، نجمه کتابچی، لاله جعفری، حسین علی جعفری، رضا امیرخانی، مجید قیصری، هاشم حسینی، جمشید خانیان و حمیدرضا شاه‌آبادی نويسندگان برگزيده اين دوره بوداند._

+ مدیر روابط عمومی ; ; پنجشنبه 13 اسفند1388
      

انتخاب غرفه هزاره ققنوس در نمايشگاه خاوران بعنوان غرفه برتر

به گزارش ارشاد تهران مراسم اختتامیه بزرگترین نمایشگاه کتاب تهران در فرهنگسراي خاوران در سالن فرهنگ فرهنگسرای خاوران برگزار شد.

یکی از مهمترین اتفاقات در زمینه فرهنگ کتاب و کتابخوانی و مطالعه اشاعه فرهنگ دانشوری و فرهیختگی در کشور جمهوری اسلامی ایران هست.

علی جعفری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان تهران ضمن عرض تشکر و قدردانی و خیر مقدم به مهمانان عزیز گفت: در پر پایی این نمایشگاه سازمان ها و نهاد زیادی همکاری نمودند جا دارد از عزیزان خود در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تهران ، بانک صادرات ، فرهنگسرای خاوران ، اداره کل امور کتابخانه ها ، کتابداری شهرداری تهران ، اتحادیه ناشران کتاب و تمامی دوستانی که در برپایی این نمایشگاه کتاب مارا همیاری کردند سپاسگذارم. انتظار ما از این نمایشگاه بیشتر از این ها بود انشالله در برنامه های آتی با برنامه ریزی دقیقتر و بهتر بتوانیم در خدمت شهروندان عزیز باشیم. مهمترین مشکلات فرهنگ مطالعه در جهان که اکثر این کشور ها با این معضل رو برو هستند با توجه به مباحث جدیدی مثل تلویزیون و اینترنت که جایگاه کتاب و مطالعه را برای مردم گرفته است  البته با کمک اموزش و پرورش و پدران و ماردان باید احیا شود. امروزه سالن های مطالعه  کتابخانه ها مکانی برای مطالعه کتاب های درسی شده است و جایی برای مطالعه کتاب های غیر درسی نیست. بسیاری از ناشرین در این زمینه چاره هایی اندیشده اند که انشالله با همکاری این عزیزان فکر واضحی در این خصوص انجام شود. ایشان گزارش مختصری از این جشنواره عنوان نمود:از انجایی که نقد کتاب یکی از نقایص عرصه چرخه فرهنگ است ما نقد چهار عنوان کتاب را داشتیم که انشالله این روند در اینده تکرار و تقویت خواهد شد. کارگاه های شیوه صحیح مطالعه ، گریم کودک ، خلاقیت و نواوری کودکان و همچنین مسابقه کتاب و کتابخوانی که با بیش از 1000 نفر شرکت کننده و روزی 10 نفر به قید قرعه جایزه داده می شد.

همچنین استاد گرانقدر شعر و ترویچ فرهنگ شعر خوانی در فرهگسرای خاوران استاد شکارسری چند بیتی از شعر هایی خود را در زمینه کتاب و کتاب خوانی سروده اند را در این مراسم خواندند.

مبتکر سرابی مدیرکل کتابخانه های تهران عنوان نمودند: تهران از نظر کتاب و کتابخوانی با توجه به جمعیت بالا نه کتاب و کتابخانه ها با این جمعیت همخوانی ندارد. هفته کتاب ، هفته بسیج ، عید قربان ، عید غدیر همه و همه در هم تندیده است و ان خود نشانگر ارزش والای این روزها را دارد. وی همچنین خاطاراتی چند از شهیدان عرصه فرهنگ چون شهید اهل قلم شهید اوینی و شهیدان بسیجی برای حضار تعرف نمودند.

در پایان عطارزاده فرماندهی بسیج سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به سخنرانی پرداختند و سپس توسط اقایان جعفری و هوشیار پارسیان جوایزی به برترین های کتاب و کتاب خوانی اهدا شد:

 

نویسندگان برتر:

حمید رضا داداشی برای کتاب پشت دیوار مدرسه

عباس کریمی برای کتاب کتاب و کتابخوانی

علی حاجتیان فومنی برای کتاب به جرم شعر

منوچهر اکبرلو برای کتاب اقتباس ادبی برای سینما

 

غرفه های برتر:

مهدی کریمی غرفه مرسل

فاطمه اسفندیار غرفه هزاره ققنوس

عادل پورنجفی غرفه انجمن ناشران کودک و نوجوان

مرتضی حسنلو  غرفه رزمندگان اسلام

هدی راعی غرفه پیام عدالت

 

کتابداران نمونه:

معصومه محرابی مسئول کتابخانه حضرت فاطمه (س)

فاطمه مشینی مسئول کتابخانه دانشمند

محبوبه شریعتی کتابدار کتابخانهایت الله لنگرودی

فرزانه فلاح کتابدار کتابخانه محقق حلی

سارا اسدی کتابدار کتابخانه مرکزی

فاطمه مقیسه کتابدار کتابخانه فرهنگسرای خاوران

ناهید فرهادی زاده کتابدار کتابخانه فرهنگسرای خاوران

فریده حسینی کتابدار کتابخانه فرهنگسرای خاوران

ابراهیم شکری خدمات کتابخانه ولیعصر

+ مدیر روابط عمومی ; ; سه شنبه 28 مهر1388
      

راه یابی کتاب هزاره ققنوس به مرحلۀ دوم داوری سومین دورۀ جایزۀ گام اول

براساس اخبار دریافتی از وب سایت رسمی جایزه گام اول کتاب قرص های پردردسر به مرحله دوم داوری سومین دورۀ جایزۀ گام اول راه یافته است. قرص های پر دردسر نوشته خانم اعظم سادات است که به همراه ۹ کتاب دیگر در گروه داستان کودک و نوجوان به این مرحله  راه یافته است.اسامی این آثار عبارتند از:

۱. دوچرخه/ملیکا گلی/ همیاران جوان/۱۳۸۷.
۲. روزی که جواب آزمایش مثبت بود/ سهیلا شمس اللهی/ نسل نواندیش/۱۳۸۷.
۳. سه خواهر دانا / یوسف یعقوبی فر/ اشک/۱۳۸۷.
۴. سیا سیا درشهر مارمولکها / سیدامین حسینیون/ چیستا/۱۳۸۷.
۵. قرص های پردردسر/ اعظم سادات/ هزاره ققنوس/۱۳۸۷.
۶. قصه‌های شهر ما/ همایون عبدالحسین مقدم/ آموزش و سنجش/۱۳۸۷.
۷. کلاغ خنزر پنزری/ سروناز پریشانزاده/ کانون پرورشی فکری/۱۳۸۷.
۸. لی لی بابا / صغری عبدی/ مدرسه/۱۳۸۷.
۹. میهمانی از صحرا/ سعیده محمدزکی گودرزی/ علمی و فرهنگی/۱۳۸۷.
۱۰. یک دوست خوب/ منیژه نصراللهی/ رضویه/۱۳۸۷.

+ مدیر روابط عمومی ; ; شنبه 11 مهر1388
      

انتخاب "شب یک رویا "بعنوان کتاب برتر جشنوراه ربع قرن دفاع مقدس

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ایبنا)، مراسم اختتاميه جشنواره ربع قرن كتاب دفاع‌مقدس، روز پنجم مهر 88 با حضور دكتر علي لاريجاني، ریيس مجلس شوراي اسلامي، دست اندرکاران فرهنگی کشور و نویسندگان تاریخ و ادبیات دفاع مقدس، در تالار انديشه حوزه هنري برگزار و منتخبان این جشنواره در شش گروه معرفی شدند.

بر اساس این گزارش حدود 70 اثر در شاخه نثر ادبی، مورد تحليل و بررسي قرار گرفتند و نهايتا" کتاب‌هاي "پشت به سایه‌ها و صداها" و "شب یک رویا" اثر سید ضیاء شفیعی  که توسط انتشارات هزاره ققنوس منتشر شده را به پاس ارايه تصویری صمیمی و موثر، به عنوان آثار ممتاز شناخته شدند . در بخش دو اثر با نام‌هاي "بسیج کلمات عاشقان" نوشته احمد عزیزی و "عقیق‌های فصل یادگاری" اثر اسماعیل فیروزی، به پاس تخیل پویا و زبان نثر موثر، رتبه تقديري را كسب كردند.

چاپ دوم کتاب شب یک رویا سال ۱۳۸۵ در ۹۶ صفحه و با قیمت ۱۷۰۰ تومان در اخیار علاقمندان قرار گرفته است.
 

+ مدیر روابط عمومی ; ; دوشنبه 6 مهر1388
      

"کاش یادش بماند "در مرحله پاياني داوري «كتاب فصل»

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، علي علي‌محمدي، مدير دبيرخانه جايزه كتاب فصل، از راه‌يابي هشت اثر داستاني به مرحله پاياني داوري بخش داستان كتاب فصل خبر داد.

آثار راه يافته به اين مرحله، از ميان 286 اثر ارسالي در حوزه داستان به دبير‌خانه اين جايزه گزينش شده‌اند.

«كاش يادش بماند» (رضوان نيلي‌پور، هزاره ققنوس)، «عاشقي در خيال» (حسن اصغري، نگاه)، «ببينيم نبضتان مي‌زند» (امين صغيري)، «كاش به كوچه نمي‌رسيدم» (محمد‌هاشم اكبرياني، چشمه)، «نقره، دختر درياي كابل» (حميرا قادري، روزگار)، «دريا خواهر است» (عباس عبدي، چشمه)، «قفس» (محمد حنيف، عروج) و «من گنجشك نيستم» (مصطفي مستور، نشر مركز)،‌ اسامي نامزدهاي دريافت جايزه بخش داستان نهمين دوره جايزه كتاب فصل اند.

توجه به موضوعات خانوادگي و اجتماعي و دستمايه قرار دادن وجوهي از فرهنگ عامه و سنتي ايراني، از جمله ويژگي‌هاي مجموعه داستان «كاش يادش بماند»، نوشته رضوان نيلي‌پور است كه به تازگي از سوي انتشارات «هزاره ققنوس» منتشر شده است.نويسنده در اين كتاب موضوعات خانوادگي و اجتماعي را دستمايه قرار داده كه در كنار آنها توجه او به فرهنگ عامه و سنتي ايراني قابل توجه است.

هديه»، «كاش يادش بماند»، «قرمز»، «تاول»، «شرم»، «چراغ چشمك زن»، «قلم چي»، «نقل بادام تلخ» و «نان و سير»، از جمله داستان‌هايي است كه در اين مجموعه به چاپ رسيده‌اند.
بخشي از داستان «كاش يادش بماند» اين‌گونه نوشته شده:
«انگار نزديك غروب بود كه اتاق بغلي نا‌غافل شلوغ شد! چراغ‌ها را تازه روشن كرده بودند. بلقيس هنوز نرفته بود خانه. صدايش مي‌آمد كه هنوز صلوات مي‌فرستاد، سرخوردم جلو و كله كشيدم... كاش زهره به آقا جمشيد بگويد كه سبزي ذخيره را پاك مي‌كنم. كفش‌ها را برق مي‌اندازم. براي عليرضا قربانش بروم، كلاه و جوراب كركي مي‌بافم.»
«كاش يادش بماند»، نوشته رضوان نيلي‌پور، تابستان امسال(88) از سوي انتشارات «هزاره ققنوس» منتشر شده. اين كتاب 131 صفحه‌اي به شمارگان 2200 نسخه و با قيمت 2200 تومان عرضه مي‌شود.گفتگوي خبرگزاري كتاب را با نويسنده كتاب در  اينجا  ببينيد.
+ مدیر روابط عمومی ; ; سه شنبه 31 شهریور1388
      

تقدير از چهار دهه تلاش ابوالقاسم حسينجاني در عرصه ادبيات ديني به ويژ ادبيات عاشورايي در همايش «كتاب،

 تهران : خبر گزاري هاي فارس، جمهوری اسلامی  ، كتاب

  فرهنگسراي تفكر به مناسبت هفته كتاب و كتابخواني با برگزاري همايش « كتاب، محراب ، چشمه آرامش» در روز چهارشنبه 22 آبان ماه جاري و همزمان با  نخستين روز هفته كتاب از چهار دهه تلاش ابوالقاسم حسينجاني در عرصه ادبيات ديني به ويژ ادبيات عاشورايي تقدير كرد.
در اين همايش كه به انگيزه تبيين اهميت كتاب‌هاي مذهبي و در پاسداشت مقام و منزلت پديدآورندگان آثار ادبي با محوريت ارزش‌هاي ديني برگزار شد ، ابوالقاسم حسينجاني  ضمن ارايه سخنراني پژوهشي در اين زمينه با علاقمندان به گفت  و گو پرداخت .
حسينجاني در سال 1328 هجري شمسي در بندر انزلي متولد شد و از دانشگاه تبريز در رشته مهندسي برق فوق ليسانس گرفت.
حسينجاني شعر عاشورايي را از اواخر دبيرستان جدي گرفت و شعرهايي چون «خونخواهي آب» و «دست دريا» درباره حضرت ابوالفضل العباس (ع) از اشعار مشهور اين شاعر است. «اي‌مرگ مثل صنوبر»، «مقدمه‌اي بر شيطان»، «‌اگر شهادت نبود»، «حسين احياگر آدم»، «‌چفيه‌هاي چاك چاك»، «در اقليم خويشتن»، «سمت صميمانه‌ي حيات»، «‌عشق كبريت نيست»، «بهشت بوي تو را مي‌دهد»، «درخت زندگي من است» و «گزيده‌ ادبيات معاصر شماره 89» ‌از جمله كتاب‌هاي منتشره حسينجاني است.
كتاب «جغرافياي رازها» از مجموعه اشعار عاشورايي ابوالقاسم حسينجاني نيز به تازگي به ويترين ادبيات رسيده است. اين مجموعه شعر كه از سوي انتشارات هزاره ققنوس منتشر شده، سروده‌هاي شاعر را در قالب غزل، سپيد، دوبيتي، رباعي و مثنوي با مضامين عاشورايي و اهل بيتي و قيام خونين حضرت سيد الشهدا (ع)‌شامل مي‌شود.
تدريس قرآن و نهج‌البلاغه، عاشقانه زيستن و شاعرانه نوشتن، شعر سرودن و تاليف و ترجمه، ويرايش ، تدريس و فعاليت‌ه اي فرهنگي و مطبوعاتي با زندگي اين شاعر اهل بيت عجين شده است.

 

+ مدیر روابط عمومی ; ; چهارشنبه 22 آبان1387
      

نویسنده هزاره ققنوس در مرحله نهایی جایزه قیصر امین پور

غلامرضا طریقی که کتاب " جهان غزلی عاشقانه است " او چندی پیش توسط انتشارات هزاره ققنوس منتشر شده بدلیل چاپ مجموعه "هر لبت یک کبوتر سرخ است"  به مرحله نهایی جایزه قیصر امین پور راه یافت. 
به گفته محمدرضا عبدالملکیان دبیر جایزه کتاب سال قیصر امین‌پور، از میان 20 کتاب راه یافته به مرحله نیمه نهایی 7 کتاب زیر به مرحله نهایی این جایزه راه یافته اند. جهان غزلي عاشقانه است

"ترانه ماهی‌ها" سروده کبری موسوی، "خورشید در عبای تو پیچیده است" سروده مرتضی حیدری آل‌کثیر، "خوش به حال آهوها " سروده پانتا صفایی، "رنگ‌ها و سایه‌ها" سروده مهدی مظفری ساوجی، "من زندان توام یونس" سروده فاطمه حق‌وردیان، "من گرگ خیال‌بافی هستم"، سروده الیاس علوی و "هر لبت یک کبوتر سرخ است" سروده غلامرضا طریقی 7 کتاب راه یافته به مرحله نهایی این جایزه هستند.

مراسم پایانی دومین دوره جایزه کتاب سال قیصر امین‌پور 28 آبان در خانه هنرمندان برگزار می‌شود. 
+ مدیر روابط عمومی ; ; چهارشنبه 15 آبان1387
      

تقدیر از وقایع نگاری بن لادن در پنجمین دوره کتاب فصل

کتاب طنز وقایع نگاری بن لادن "تاریخ عالم آرای طالبان " نوشته محمد علی علومی در پنجمین دوره  کتاب فصل تقدیر شد. به گزارش روابط عمومی انتشارات هزاره ققنوس ظهر امروز بیست و نهم مهر ماه ۱۳۸۷ در پنجمین دوره برگزاری جایزه کتاب فصل ( مربوط به فصل بهار ) ازاین  کتاب در بخش ادبیات تقدیر شد. لازم به یاد آوری است داوران جایزه در این بخش هیچ کتابی را بعنوان برگزیده انتخاب نکردند.

در مراسم اهدائ جوایز کتاب فصل آقای دکتر پرویز معاون فرهنگی وزارت ارشاد و  شجاعی مدیر عامل خانه کتاب به همراه جمعی از نویسندگان و ناشران ودانشجویان شرکت داشتند. این مراسم در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزارشد.

+ مدیر روابط عمومی ; ; دوشنبه 29 مهر1387
      

مثل آ واز های عاشق کتاب برگزیده دومین جشنواره بانوي فرهنگ شد.

کتاب مثل آ واز های عاشق تو سروده خانم مژگان عباسلو به عنوان کتاب برگزیده بخش شعر بزرگسال  دومین جشنواره بانوي فرهنگ انتخاب شد .

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران ایبنا  طي مراسمي که روز یکشنبه ۲۳ دی  در تالار وحدت و با حضور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي برگزار شد، جایزه ویژه دومین جشنواره بانوی فرهنگ به سیمین دخت وحیدی اهدا شد.
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، «محمدحسین صفارهرندی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم اهدای جوایز جشنواره بانوی فرهنگ گفت: وقتی از بانوی فرهنگ یاد می شود، در واقع سخن از زنان پاکدامنی به میان می آید که در عرصه دانش، فرهنگ، ادب و هنر  فعالیت کرده اند و علایق مذهبی و عواطف دینی شان را با این عرصه ها پیوند زده اند.

وی با اشاره به حضور افتخار آمیز زنان در عرصه های مختلف اجتماعی، گفت:در دوران پس از انقلاب، شاهد حضور زنان در همه عرصه ها بوده ایم و حتی این حضور باعث به صحنه آمدن مردان نیز شده است. 

+ مدیر روابط عمومی ; ; دوشنبه 24 دی1386
      

مثل آواز های عاشق تو در میان برگزیدگان جشنواره بانوي فرهنگ

مثل آواز های عاشق تو

به گزارش بخش اطلاع رسانی انتشارات هزاره ققنوس کتاب مثل آ واز های عاشق تو سروده خانم مژگان عباسلو در میان برگزیدگان  دومین جشنواره بانوي فرهنگ قرار گرفته است .

مثل آواز های عاشق تو  سال گذشته توسط  انتشارات هزاره ققنوس  در ۱۲۰ صفحه و با قیمت ۱۲.۰۰۰ ریا ل منتشر شده است

جشنواره «بانوي فرهنگ» توسط دفتر امور بانوان وزارت ارشاد برگزار مي‌شود. مراسم اهداي جوايز اين جشنواره نيز با حضور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي و در ۲۲ دي برپا خواهد شد

+ مدیر روابط عمومی ; ; جمعه 14 دی1386
      

راهیابی خلاقیت به مرحله نهایی کتاب سال دانشجویی

مراسم اختتامیه سیزدهمین دوره جشنواره کتاب سال دانشجویی 30 آبان ماه با معرفی دانشجویان برتر در دانشگاه تربیت مدرس برگزار می شود. در این مراسم  از کتاب خلاقیت  نوشته علی رضا پیرخایفی که توسط انتشارت هزاره ققنوس منتشر گردیده  تقدیر خواهد شد.
در این مراسم که با حضور جمعی از مسئولان کشور، شخصیت های علمی و فرهنگی، اساتید و دانشجویان برگزار می شود، 15 اثر برگزیده دانشجویی در گروه های علوم پزشکی و دامپزشکی، فنی و مهندسی، علوم پایه ، کشاورزی و منابع طبیعی ، هنر و معماری و علوم انسانی و اجتماعی معرفی و از 20 اثر نیز تقدیر خواهد شد.

 

+ مدیر روابط عمومی ; ; دوشنبه 29 آبان1385
      

چراغانی بی دلیل رتبه دوم شعر کتاب سال دفاع مقدس را کسب کرد

برگزیدگان دهمین دوره انتخاب کتاب سال دفاع مقدس در 9 رشته و همچنین ناشران نمونه و بخش تصویرگری و طراحی جلد نیز طی مراسمی  روز چهار سنبه ۲۴ آبان در مجتمع فرهنگی سید‌الشهداء معرفی شدند.
هیات داوران در بخش دفترهای شعر با قالب نو یا عمدتاً نو ، ضمن ارج نهادن به شش اثر رسیده از آقای رضا کاظمی، کتاب "یک سبد خاطره، یک سینه حرف" از ایشان را به عنوان رتبه اول و کتاب‌های "چراغانی بی‌دلیل" سروده آقای حمیدرضا شکارسری منتشر شده توسط انتشارت هزاره ققنوس  و کتاب " حماسه، همین پلاک و خاطره" از آقای رجب افشنگ را در کنار هم واجد احراز رتبه دوم و کتاب "از نام‌ها خبری نیست" سروده خانم مریم سقلاطونی را به عنوان رتبه سوم اعلام کرد .

چراغانی بی دلیل

+ مدیر روابط عمومی ; ; شنبه 27 آبان1385
      

یک اثر دیگر انتشارت هزاره ققنوس در مرحله نهایی نهمین دوره انتخاب کتاب سال دفاع مقدس

 در پی راهیابی دو کتاب دلتنگی آسمان و چراغانی بی دلیل  مرحله نهایی نهمین دوره انتخاب کتاب سال دفاع مقدس ، کتاب علمدار نوشته مهدیه جنگروی نیز در بخش زندگینامه داستانی به مرحله نهایی راه یافت.

مدیر انتشارت هزاره ققنوس با اشاره به این مظلب افزود :تا کنون سه کتاب این این انتشارت به مرحله نهایی نهمین دوره انتخاب کتاب سال دفاع مقدس راه یافته اند . وی با اشاره به فرزند شهید بودن نویسنده کتاب علمدار یادآورشد : کتاب علمدار زندگینامه داستانی زنگینامه داستانی شهید  حاج حسن اسکندر لویی از فرماندهان لشکر 10 سیدالشهدا می باشد که توسط فرزند شهید جنگروی یکی دیگر از سرداران این لشکر به نگارش در آمده است.

+ مدیر روابط عمومی ; ; یکشنبه 7 آبان1385
      

دو کتاب هزاره ققنوس در میان نامزدهاي دريافت جايزه بهترين كتاب سال دفاع مقدس در بخش شعر قرار گرفتند

 دو کتاب  چراغانی بی دلیل و دلتنگی آسمان از آثار هزاره ققنوس در میان نامزدهاي دريافت جايزه بهترين كتاب سال دفاع مقدس در بخش شعر قرار گرفتند .ایرنا  -

به گزارش روابط عمومي دهمين دوره انتخاب بهترين كتاب سال دفاع مقدس، در گروه "مجموعه شعرهاي انفرادي" بر اساس راي داوران، "تانكها در سايه" سروده رضا علي‌اكبري، "سمفوني سيمهاي خاردار" سروده غلامرضا كافي، "جام ارغوان" سروده محمدجواد غفورزاده، "از شمع پرس حكايت" سروده محمود شاهرخي و "يك سبد خاطره، يك سينه حرف" سروده رضا كاظمي به عنوان نامزدهاي دريافت بهترين جايزه اين دوره معرفي شدند.

در اين بخش همچنين كتابهاي "حماسه همين پلاك و خاطره" سروده رجب افشنگ، "چراغاني بي‌دليل" سروده حميدرضا شكارسري،"از نامها خبري نيست" سروده مريم سقلاطوني و "قطار انديمشك" سروده عليرضا قزوه براي دريافت جايزه برترين كتاب سال دفاع مقدس به رقابت مي‌پردازند.

در گروه دوم با عنوان "جنگها و اشعار گردآوري شده"، داوران كتابهاي "دلتنگي آسمان" سيدضياء‌الدين شفيعي، "روايت چهاردهم" عليرضا قزوه، "غزلهاي باغ ارغوان" شيرينعلي گلمرادي و "عطش به نيت دريا" حسن يعقوبي را به عنوان نامزد دريافت جايزه برتر معرفي كردند. دهمين جايزه انتخاب كتاب سال دفاع مقدس ‪ ۲۴آبان ماه همزمان با روز كتاب و كتابخواني به برگزيدگان اعطا مي‌شود.

 

+ مدیر روابط عمومی ; ; شنبه 22 مهر1385
      

نویسنده گان هزاره ققنوس تندیس ادبی قدس را دیافت کردند

به گزارش خبرنگار کتاب مهر، عبد الجبار کاکایی ، حمید رضا شکارسری و علی محمد مودب تندیس نخستین دوره جایزه ادبی قدس را به همراه هدیه نقدی به خود اختصاص دادند .

هیئت داوران نخستین دوره جایزه ادبی قدس متشکل از دکتر طاهره صفارزاده ، میر احمد میراحسان و محمد کاظم کاظمی اسامی برگزیدگان و شعرهای برتر این دوره را معرفی کردند .

هیئت داوران پس از بررسی 57 شعر رسیده به مرحله نهایی داوری سه شاعر را شایسته کسب عنوان شاعران برگزیده دانست .

عبدالجبار کاکایی به دلیل تصعید لحظه ای زیسته شده و حس و حال آن ، به تابش مانای " آن ممتد " در زبان و با زبان، دست یافتن به تاثیر بوسیله مکاشفه روح آن لحظه زندگی و کشف انرژی شعری اش و بنا نهادنش در ماورای زبان در شعر " آخرین فرودگاه جهان ".

حمید رضا شکارسری به دلیل هماهنگی چشمگیر بین فرم و محتوا و انسجام بین ساختار و مضمون در شعر " سنگ ها پرواز می کنند ".

علی محمد مودب به دلیل لحن محاوره ای همراه با ساختار روایی پرسشگر ، ضمن زبانی پخته و صمیمیتی موثر در شعر " نامه ای به عبدالحمید گ.

نخستین دوره جایزه ادبی قدس به همت حوزه هنری استان تهران در قالب پانزدهمین کنگره شعر دفاع مقدس برگزار شد

+ مدیر روابط عمومی ; ; جمعه 31 شهریور1385
      

انتخاب کتاب شب یک رویا

کتاب شب یک رویا در جشنواره کتاب دفاع مقدس در بخش نثر ادبی تنها اثری بود که مورد تقدیر قرار گرفت .
+ مدیر روابط عمومی ; ; جمعه 30 دی1384
      

افتخاری دیگر برای اتشارات هزاره ققنوس

افتخاری دیگر برای اتشارات هزاره ققنوس به گزارش خبر گزاری مهر کتاب دستی بر آسمان به مرحله نهایی جایزه قلم طلایی رسید.

دستی بر آسمان 

 

+ مدیر روابط عمومی ; ; پنجشنبه 1 دی1384
      

← صفحه بعد صفحه قبل →